Ogrzewanie postojowe webasto to system grzewczy, który umożliwia rozgrzanie wnętrza pojazdu przed rozpoczęciem jazdy. Jest to rozwiązanie szczególnie doceniane w okresie zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz spada do bardzo niskich wartości. Dzięki webasto, kierowcy i pasażerowie mogą cieszyć się ciepłym wnętrzem pojazdu bez rozgrzania silnika. Jak działa tego typu system?

Jak działa ogrzewanie postojowe webasto?

System webasto wykorzystuje energię cieplną z paliwa, aby podgrzać płyn chłodzący oraz powietrze wewnętrzne pojazdu. W tradycyjnym rozwiązaniu podczas pracy silnika płyn chłodzący jest ogrzewany przez ciepło generowane podczas procesu spalania. W przypadku ogrzewania postojowego Webasto proces ten jest odwrócony — paliwo jest spalane bezpośrednio w komorze spalania grzałki ogrzewacza. Dzięki temu ogrzewanie postojowe nie wymaga uruchamiania silnika, co przyczynia się do oszczędności paliwa i zmniejszenia negatywnego wpływu pojazdu na środowisko.

System webasto ma również różne tryby pracy, dzięki którym można dostosować ogrzewanie do swoich potrzeb. Tryb eko pozwala na oszczędność paliwa poprzez ograniczenie mocy grzałki, natomiast tryb szybkiego rozgrzewania umożliwia błyskawiczne nagrzanie wnętrza przed rozpoczęciem jazdy. Montażem webasto na terenie Małopolski zajmie się nasza firma CentralKlim.

Korzyści, jakie daje webasto

Oprócz komfortowego i ciepłego wnętrza, ogrzewanie postojowe Webasto daje wiele innych korzyści. System ten pomaga zwiększyć żywotność silnika, ponieważ pozwala na rozgrzanie płynu chłodzącego na początku jazdy, co zapobiega przedwczesnemu zużyciu elementów silnika. Ogrzewanie webasto może pomóc w zapobieganiu awariom spowodowanym niskimi temperaturami, takim jak np. zamrożenie płynu chłodzącego czy problemy z akumulatorem.